- Komerční sdělení -finance
DomůFinanceNávod, jak používat broker eToro

Návod, jak používat broker eToro

Online broker eToro nabírá na popularitě, a pokud přilákal i vás, a zvažujete svoji registraci na této platformě, jistě se vám hodí návod, jak si zřídit účet. Navíc není od věci se dozvědět i něco navíc a podívat se na výhody a nevýhody této platformy. Pojďme na to.

Broker eToro

eToro je populární online broker a sociální obchodní platforma. Společnost byla založena v roce 2007 a sídlí na Kypru. Platforma umožňuje uživatelům obchodovat s různými finančními nástroji, včetně akcií, komodit, měn a kryptoměn.

Jednou z jedinečných vlastností platformy eToro je možnost obchodování na sociálních sítích. Uživatelé mohou na platformě sledovat a kopírovat obchody jiných úspěšných obchodníků, v podstatě bez toho, aby měli jakékoliv předchozí zkušenosti s eToro.

Díky tomu se méně zkušení obchodníci mohou učit od zkušenějších obchodníků a napodobovat jejich strategie. Kromě toho platforma nabízí funkci virtuálního obchodování, která uživatelům umožňuje cvičit a testovat své obchodní strategie v prostředí bez rizika.

Společnost eToro je také známá svým uživatelsky přívětivým rozhraním a intuitivním designem. Platforma nabízí řadu nástrojů a zdrojů, které obchodníkům pomáhají dělat informovaná rozhodnutí. Patří mezi ně grafy, tržní data a aktualizace zpráv.

Online broker je taktéž proslulý svými nízkými poplatky, což z něho činí atraktivní volbu pro obchodníky, kteří chtějí udržet nízké náklady. eToro má minimální požadavek na vklad cca 1 100,- Kč (50 USD).

Je také regulovanou společností a je regulována kyperskou Komisí pro cenné papíry (CySEC) a britským Úřadem pro finanční chování (FCA).

Návod pro založení účtu

Pojďme se nyní podívat na to, jak si založit účet u online brokera eToro.

  1. Zaregistrujte si účet

První krok při používání eToro je registrace účtu. To můžete provést tak, že navštívíte webové stránky eToro a kliknete na tlačítko „Začněte investovat“. Budete vyzváni k zadání některých osobních údajů a k vytvoření uživatelského jména a hesla.

  1. Ověřte svůj účet

Po registraci účtu budete muset ověřit svou totožnost. To obvykle zahrnuje nahrání kopie průkazu totožnosti vydaného státem, například pasu, občanského průkazu nebo řidičského průkazu.

  1. Otázky

Dále budete požádáni o zodpovězení několika otázek, které prověří vaše finanční zdraví, finační situaci a také vaše zkušenosti s obchodováním.

  1. Financujte svůj účet

Než budete moci začít obchodovat na eToro, budete muset svůj účet financovat. To lze provést propojením účtu s bankovním účtem nebo kreditní kartou. Peníze můžete také vložit pomocí různých online platebních metod, jako je PayPal.

  1. Procházení trhů

eToro nabízí širokou škálu finančních nástrojů k obchodování. Trhy můžete procházet kliknutím na záložku „Markets“ v horní navigační liště. Zde najdete seznam všech aktiv dostupných na eToro, včetně akcií, komodit, měn a dalších.

  1. Zadejte obchod

Jakmile najdete trh nebo aktivum, které chcete obchodovat, můžete obchod zadat kliknutím na tlačítko „Obchodovat“. Budete vyzváni k zadání částky, kterou chcete investovat, a směru obchodu (nákup nebo prodej).

  1. Sledujte své obchody

Jakmile zadáte obchod, můžete jej sledovat na kartě „Portfolio“ na horní navigační liště. Zde uvidíte seznam všech svých otevřených obchodů a aktuální stav každého z nich.

  1. Uzavření obchodu

Když jste připraveni obchod uzavřít, můžete tak učinit kliknutím na tlačítko „Zavřít“ u daného obchodu. Tím obchod uzavřete a případné zisky nebo ztráty se promítnou do zůstatku na vašem účtu.

Nezapomeňte, že obchodování s sebou nese rizika, a proto je důležité před uzavřením jakýchkoli obchodů porozumět potenciálním rizikům a výnosům.

Výhody eToro

Platforma nabízí obchodníkům několik výhod, mezi které patří např:

Sociální obchodování

eToro nabízí jedinečnou funkci nazvanou „CopyTrader“, která uživatelům umožňuje kopírovat obchody jiných úspěšných obchodníků na platformě. To může být užitečné zejména pro nové obchodníky, kteří se teprve učí.

Široká nabídka finančních nástrojů

Nabízí širokou škálu finančních nástrojů k obchodování. Patří sem akcie, komodity, měny a další. To umožňuje obchodníkům diverzifikovat své portfolio a rozložit riziko.

Uživatelsky přívětivé rozhraní

Má uživatelsky přívětivé rozhraní, ve kterém se snadno orientuje. Díky tomu je skvělou volbou pro obchodníky všech úrovní, včetně začátečníků.

Vzdělávací zdroje

Poskytuje množství vzdělávacích zdrojů, které obchodníkům pomáhají dozvědět se více o různých trzích a obchodních strategiích. Patří sem webové semináře, výukové programy a obsáhlá sekce nejčastějších dotazů. Pokud si nejste jisti třeba tím, jak investovat do ETF fondů, tahle sekce vám pomůže.

Nízké poplatky

eToro si účtuje nízké poplatky za obchody, což může obchodníkům pomoci maximalizovat jejich zisky.

Regulace a bezpečnost

eToro je regulováno několika finančními úřady a je členem Fondu pro odškodnění investorů. To znamená, že finanční prostředky obchodníků jsou chráněny a platforma je transparentní a bezpečná.

Mobilní aplikace

Nabízí mobilní aplikaci pro zařízení s operačním systémem iOS i Android, která umožňuje obchodníkům přistupovat ke svému účtu a provádět obchody na cestách.

Více jazyků a zákaznická podpora

Platforma poskytuje zákaznickou podporu ve více jazycích a lze se na ni obrátit prostřednictvím chatu, e-mailu a telefonu.

Nevýhody eToro

Jako každá investiční platforma má však i tato platforma své nevýhody, které by si investoři měli uvědomit, než ji začnou používat.

Jednou z hlavních nevýhod eToro je, že si ve srovnání s jinými online brokery účtuje poměrně vysoké poplatky. Například si účtuje poplatek za spread z obchodů, který se může časem sčítat a ubírat investorovi na zisku.

Kromě toho eToro účtuje poplatek za nečinnost uživatelům, kteří po určitou dobu neobchodují, což může být pro ty, kteří platformu nepoužívají pravidelně, značný náklad.

Další nevýhodou platformy eToro je, že není regulována všemi významnými finančními orgány. Například eToro není registrováno u Komise pro cenné papíry (SEC) ve Spojených státech, což znamená, že američtí investoři nemusí být chráněni stejnou úrovní regulace jako u makléře, který je registrován u SEC.

Ve srovnání s jinými online makléři má eToro také poměrně omezený výběr aktiv. Nabízí sice širokou škálu finančních nástrojů, ale nemusí mít všechna konkrétní aktiva, která investor hledá. To je značnou nevýhodou pro investory, kteří chtějí mít širší škálu možností, pokud jde o výběr toho, co obchodovat.

Tip: Investování jednoznačně patří mezi prvky finanční gramotnosti, Víte, jak na finanční gramotnost?

Navíc funkce CopyTrader, která uživatelům umožňuje kopírovat obchody jiných obchodníků na platformě eToro, může být nevýhodou pro ty, kteří nemají zkušenosti s obchodováním. I když může být užitečným nástrojem pro začínající obchodníky, může být také riskantní, pokud kopírovaný obchodník není zkušený nebo úspěšný.

Daniela Vaková, obsahový a SEO specialista

zeny
Předchozí článekKde najít novou práci?

Mohlo by Vás zajímat

PR článek